Voyage SE - Ikarus BSE

2014.10.18. szombat 19:00

A mérkőzés úgy indult, hogy a Voyage mindenképpen szeretné megszakítani a számára kellemetlen sorozatot. Nagy lendülettel támadott a házigazda, és az első negyedóra a Voyage mezőnyfölényét hozta. Akár a vezetést is megszerezhették volna, de képtelenekvoltak élni a kínálkozó lehetőségekkel. Kiss Balázs, igaz szorongatott helyzetben, előbb a 9. percben, majd két perccel később is a kifutó Skravanek Lászlót találta el. A 14. percben Bódis Tamás célozta meg a vendégek kapuját, ám a labda fölé szállt.

A 16. percben került először helyzetbe az Ikarus, amikor Nagy Dániel ügyes cselekkel elhúzott a baloldalon, de elcsúszott, így nem volt erő a lövésben, és Borek Norbert vetődve hárított.

A 18. percben Benedek Tamás lövése nyomán kipattant a labda a vendégek kapusáról, Kiss Balázs rácsapott, de akárcsak korábban, most is a kapust találta telibe.

Maradt a Voyage mezőnyfölénye, a szórványos Ikarus kontrák viszont rendkívül veszélyesek voltak. A 27. percben Zubovics Demeter Gyula indította Horváth Krisztiánt, aki egyedül törhetett kapura. Borek Norbert kifutott eléje, az Ikarus játékosa igyekezett átemelni felette, a kapus beleütött, de a labda az üres kapu felé perdült. Már-már mindenki gólt kiáltott, amikor Kóródi Viktor a gólvonal előtt elérte, és mentett.

Változatos volt a mérkőzés, mert mindkét oldalon adódtak helyzetek. A 31. percben Visegrádi Bence szabadrúgását öklözte ki a vendégek kapusa.

A 38. percben Kiss Balázs kilépett az Ikarus védők között, gólhelyzetbe került, ám Devecser Zsolt beérte, és szögletre szerelt. A

40. percben Borgulya István középre adott a szögletzászló közeléből, Horváth Krisztián azonban a kapu torkából mellé lőtt.

A 42. percben vezetést szerzett az Ikarus. Horváth Krisztián átadását Kasinszky István közelről a kapuba továbbította. 0-1

Nem sokáig örülhettek a vendégek, mert a 45. percben az addig több helyzetben is hibázó Kiss Balázs most eredményes volt. A Visegrádi Bencétől kapott labdát a hálóba lőtte 1-1.

Voyage támadásokkal indult a második félidő, de fegyelmezetten védekezett az Ikarus, és a házigazda fölényét csak szögletek jelezték. Az 58. percben Paholics Máté szabadrúgása nyomán csak centiméterekkel szállt a vendége kapuja fölé a labda.

A 63. percben Gyalai Péter kézzel ért a labdához az Ikarus 16-osán belül. Kovács Imre játékvezető határozottan a 11-es pontra mutatott.

A büntetőt Bognár Imre lőtte, de a labda a jobboldali kapufán csattant, majd a vetődő Skravanek László elcsípte.

A 76. percben Visegrádi Bence középre gurított labdájáról lemaradtak a társak, majd a 80. percben ismét Visegrádi Bencétől indult a Voyage akciója. Most Kiss Balázst szöktette, akinek a lövését bravúrral ütötte szögletre a vendégek kapusa. Egyre nagyobb volt a Voyage mezőnyfölénye, ám egy gyors kontra az Ikarus javára billentette a mérleg nyelvét.

A 83. percben Kasinszky István középre adott labdájával, a nem sokkal korábban csereként beálló Orbán Levente megugrott, majd nagy gólt lőtt 1-2.

A Voyage a mérkőzés jelentős részében kezdeménye volt, de a befejezéseknél hibáztak, még egy 11-est is kihagytak. Az Ikarus viszont ügyesen kontrázott, és ezzel nyert.

A mérkőzés legjobbja a Pesti Foci szerint Orbán levente lett

Igaz, csak csereként lépett pályára, de abban az alig félórában minden megmozdulása figyelemre méltó volt, és végül három pontot jelentő gólt szerzett.

Bajnóczi Tamás (a Voyage SE edzője) – Ha a futball pontozásos sportág lenne, akkor miénk lett volna a győzelem. Többet birtokoltuk a labdát, mint az ellenfelünk, de kihagytuk a helyzeteket, míg az Ikarus a döntő pillanatokban nem hibázott. Még a szerencse is elpártolt mellőlünk, hiszen a 11-esnél a labda nem befelé, hanem kifelé perdült a kapufáról. Gratulálok az Ikarusnak a három ponthoz.

Krampek Nándor (az Ikarus BSE edzője): - Nagyon értékes győzelmet arattunk, jó játékkal, egy jól játszó ellenfél felett. A Voyage ellen nyerni szép teljesítmény. A Pénzügyőr ellen elszenvedett vereségkor nem volt tartása a csapatnak, most sikerült feledtetni azt a meccset. Fontos volt, hogy a kritikus pillanatokban is talpra álltunk.