Ikarus BSE - Ferencvárosi FC

2014.09.28. vasárnap 15:30

Kattints a gépre ott videót nézhetsz.

A vendégek mindjárt az elején igyekeztek tisztázni, hogy helyezésük ellenére ma sem alárendelt szerepet szántak maguknak, már az első percben Balló Harold révén veszélyeztették a hazai kaput, de a támadó 14 méteres lövése mellé szállt.

A másik oldalon a 9. percben egy beadást Holló Richárd szépen a levegőből a kapunak
háttal továbbpörgetett, amely így Orbán Levente elé került, aki a levegőből kapásból
lőtt, de Détári István szépen fogta a labdát.

A 11. percben Vágó András (Ikarus) beadása után komoly tűzijáték alakult ki a vendég kapu előtt, amelynek a végén Orbán Levente fejesét mentette nehezen szögletre az FFC védelem.

Az első negyedóra végén a vendégek veszélyeztettek, Léb László bedobása után megint Balló Harold futott le az alapvonalig, de jó beadására nem érkezett középen senki.

A következő percben Baranyi Péter passzából Juhász György lőtt 20 méterről alig fölé, majd megint a vendégek okoztak zavart a hazai védelemben, amikor Szemán Lajos
átadásából Baranyi Péter elfutott a szélen, lövését azonban Skravanek László a felső léc segítségével szögletre ütöttr.

Fél óra elteltével Szémán Lajos kapott kedvet társaitól a lövésekre. Előbb egy 45 méteres löketet eresztett meg, amely alig szállt a felső léc fölé, majd 28 méterről talált felső lécet egy szabadrúgás után.

Ezután inkább mezőnyjáték zajlott kisebb Ikarus fölénnyel, amely kitartott a félidő hajrájáig, amikor egy szép Kasinszky István- Holló Richárd kombináció után Horváth Krisztián lőtt félmagasan, de Détári István szépen vetődve hárított. A lefújás előtti pillanatokban még egy gyors Ikarus támadás futott végig a pályán, amikor megint Horváth Krisztián veszélyeztette a vendég kaput, de 20 méteres lövése alig kerülte el a bal felső sarkot, így maradt a 0:0 a szünetben.

A fordulás komoly fordulatot is hozott a mérkőzésen. A 49.percben Balló Harold adott be egy labdát a hazai tizenhatos előtt, amely elment a kissé elmélázó, talán egymásra váró hazai védők között. Baranyi Péter csapott le a labdára és ő nem várt senkire, hanem az ötösön belülről a hálóba passzolta a labdát! 0:1

Ekkor rákapcsolt az Ikarus és helyzetek, lehetőségek, támadások sorozatát vezette, az FFC jobbára a kontrákban bízhatott.

Egy ilyen kontra alkalmával az 55. percben Juhász György tört kapura, de csak szabálytalanul tudták szerelni. A megítélt szabadrúgást Szemán Lajos lőtte kevéssel fölé.

A 64. percben Juhász György szerzett labdát a saját térfélen, de Picikász Vaszilisz lerántotta, amiért megkapta második sárga lapját, így idő előtt mehetett zuhanyozni.

67. percben Szabó Pál (Ikarus) lőtt 25 méterről egy beadás után kapásból fölé, majd 2 perc

múlva Zsemle Viktor 24 méteres szabadrúgását védte szépen vetődve Détári.

A 70. percben kiegyenlítődött a létszám a pályán. Holló Richárd cselezgetett a vendég térfélen, amikor Szigeti Dávid buktatta, így ő is megkapta a piros lapját.

A hajrára állandósult az Ikarus fölény az FFC térfelén. Előbb Vágó András 30 méteres szabadrúgását fejelte Horváth Krisztián kapura 7 méterről, majd egy beadás után Szabó Pál 6 méterről találta el a kapufát.

A 85. percben Kasinszky István a szögletzászlótól 4 méterre beadta a labdát, és az érkező Vágó András 7 méterről alig fejelt mellé.

88. percben megint az Ikarus játékmestere Kasinszky István veszélyeztetett, de
18 méteres lövését épphogy ki tudta tornázni Détári.

A legvégére maradt még egy hazai helyzet. A nagyon agilis, sokat mozgó Horváth Krisztián egy 28 méteres szabadrúgást lőtt kevéssel a bal felső sarok mellé.

Forrás: Pestifoci