Ikarus BSE - Unione FC

2014.11.23. vasárnap 13:00

1 - 1 , ( 0 - 0 )

A mérkőzés elején az Ikarus lépett fel támadólag. Az első komolyabb említésre méltó esemény a 8. percben következett be, amikor egy sokérintős hazai támadás végén Borgulya István lőtt 16 méterről, a labdát Haffner György mellrevéve hárította.

Nem sokkal később egy nagy bedobás után Horváth Krisztián a bal oldalon 3 védőt megelőzve az ötössel egy magasságban beadott, de a kapuval szemben álló Nagy Dániel feje felett átszállt a labda.

Az első negyed órára Ikarus mezőfölény alakult ki, de igazán nagy nyomás nem volt a vendégek kapuján. Majd amikor az Unione is ki tudott jönni a saját kapuja előteréből mindjárt
kellemetlenkedtek is a hazai térfélen, Szabó Tibor szögletéből Szekeres Tamás fejelt 5 méterről mellé.
Folytatódott a meddő hazai mezőfölény, a vendégek szinte csak alkalmanként tudták elrúgni a
labdát, komoly támadásszervezésbe nem kezdtek.

A 23. perc nagy Ikarus lehetőséget hozott, Nagy Dániel indításából Horváth Krisztián lépett ki a védők között, lövését Haffner kiütötte, de éppen a támadással zárkózó Kasinszky István elé, aki 14 méterről újrázott,lövése azonban - ha kevéssel is -, de elkerülte a kaput.

Az első félórához érve Szekeres Tamás (Unione) adott be balról egy labdát, mely Dubecz Jánoshoz került, aki 18 méterről egy lövést eresztett meg, amibe még Egressy Gábor bele tudta tenni a fejét, a lehetőség így lett igazán veszélyes, de a labda elkerülte a kaput.

A félidő hajrájára kicsit kijött a nem túl erős szorításból az Unione gárdája, és a 38. percben Fehér Csaba 16 méteres szabadrúgását kellett kiöklöznie Skravanek Lászlónak.

Az Ikarus a félidő utolsó perceit még megnyomta, néhány kellemetlen pillanatot okozva a vendégek tizenhatosán belül, de az igazán nagy helyzetek elmaradtak.

A második 45 percre sem változott nagyot a játék képe. Hazaiak támadtak, többet birtokolták a labdát, míg a vendégek nagy rutinjukat latba vetve remekül levédekezték a támadásokat.

Aztán a 48. perc hatalmas vendéghelyzetet hozott. Egressy indította Gál Krisztiánt, aki remekül ment el a bal oldalon, védőjét átjátszva 12 méterről lőni tudott, és labdája a kapus mellett már az üres kapuba tartott, amikor a visszafutó Balogh Bence még ki tudta vágni a gólvonal elől a labdát.

A vendégek továbbra sem nyughattak, az 55. percben egy 40 méteres ívelés után Fehér Csaba
kapta a labdát a hazai 16-os jobb oldali sarkánál, ahonnan kapásból, állítás nélkül lőtt centikkel mellé. Szép jelenet volt!

Ezek után azért az Ikarus visszavette a kezdeményezést, aminek eredményeképpen Kasinszky István átadásából Picikász Vaszilisz 14 méterről próbálkozott, de Haffner szögletre tudta ütni a labdát.

A félidő közepére teljesen áttevődött a játék a vendégek térfélre, az Ikarus

próbálkozásai pedig végül eredményre vezettek. A 71. percben Kasinszky szögletét a csereként beállt Orbán Levente visszafejelte az ötös vonaláról és a 2 méterre a kaputól, üresen álló Nagy Dániel a hálóba fejelte a labdát. 1:0.

A vendégek még nem igazán emészthették meg a bekapott gólt, amikor Bata Zoltán (Ikarus) indítása találta 100%-os helyzetben Orbánt, aki teljesen üresen törhetett kapura, de 14 méteres ballábas lövése elkerülte a kaput.

Majd a 81. percben Nagy Dániel (Ikarus) szerzett labdát a vendégtérfél közepén, Horváthhoz játszott, akinek 22 méteres lövése alig kerülte el a kaput.

A mérkőzés végére azért kimerészkedett az Unione is a saját térfeléről. Ennek köszönhetően Fehér remek középre tett labdájáról éppen csak lemaradt a hazai ötösön belül Szekeres.

És jött a történet csattanója a 85 percben, amikor is a vendégek részéről Gál futott le a baloldalon, beadását kivágták a védők, de a felszabadított labda Szekeresről Hámori Ferenchez került, aki 4 méterről a kapu közepébe lőtt. 1:1.

A mérkőzés, és a játéktér nagy részét uraló Ikarus hiába próbálkozott a szezonzárón, nem sikerült feltörniük az inkább a védekezésre berendezkedett vendégek védelmét. A győzelemhez ma mindkét féltől több kellett volna.

forrás : pestifoci