BUDAPEST I. OSZTÁLY

11. FORDULÓ

Ikarus BSE - Szent Pál Akadémia

2014.10.26. vasárnap 11:00

Az Ikarus kezdte a mérkőzést és rögtön meg is szerezte a vezetést. A 2. percben Horváth Krisztián 30 méteres szabadrúgása után Kasinszky István lőtt 16 méterről kapura, lövése lepattant a védőkről, de pont Szabó Pál elé, aki 9 méterről a kapu bal oldalába helyezett. 1-0

Az első negyedórához érve a támadásban maradó Ikarus tovább növelte előnyét, amikor a 15. percben Szabó Pál léptette ki a vendégtérfélen egy 30 méteres átadással Borgulya Istvánt, aki állítgatás nélkül kapásból 14 méterről tehetetlen kapus mellett a hálóba lőtt. 2-0.

Ezután kicsit kijött a szorításból a Szent Pál, de támadásai nem sok veszélyt jelentettek a hazai kapura. A 20. percben Fülöp Csaba (Szent Pál) lőtt 35 méterről, de Hmelyovszki Tibor a helyén volt és hárított.

Az első fél óra végén Kasinszky István a vendégtérfél közepén Borgulya Istvánt indította. Borgulya továbbadta a labdát a remekül játszó Horváth Krisztiánnak, aki a jobb oldalon lefutotta a védőjét és a támadást belül kísérő Szabó Pálhoz passzolt, akinek nem volt nehéz az ötösön belülről a kapu közepébe lőnie. 3-0.

A 34. percben Borgulya István nagyszerű cselsorozat után ugratta ki a leshatáron Szabó Pált, aki a kapussal szemben állva 14 méterről lőtt, de lövése Laky Dániel testéről szögletre pattant.

Az ellentámadásból egy gyors Grósz-Szabó-Grósz háromszögeléssel fejlődött fel a vendégtámadás, aminek a végén Szabó Dávid elől szögletre mentettek a védők. Grósz Szilárd szögletébe Picikász Vaszilisz a hazaiak védője olyan szerencsétlenül ért bele, hogy a labda a lábáról, 3 méterről a kapuba pattant. 3-1.

Válaszul a túloldalon a 43. percben egy bedobás utáni kavarodás után, a baloldalon a 11-es ponttal egymagasságban álló Orbán Leventéhez került a labda, aki egy igazítás után a kapuba lőtt. Laky Dániel még hozzáért a labdához, de menteni már nem tudott. 4-1.

ikaszentpal2

A félidőt Szabó Pál helyzete zárta a 46. percben, aki egy baloldali beadás után a kapu torkából lőtt fölé.

A második félidőben sem változott a játék képe, a játék tempóját az Ikarus diktálta.

A 60. percben Kasinszky István átadásából Horváth Krisztián lépett ki a 16-oson belül, az alapvonalig lecselezte magát, de beadását vetődve fogta Laky Dániel.

A 63. perc újabb hazai gólt hozott, amikor Zubovics Demeter Gyula 30 méteres lapos lövése a kapufáról a Szent Pál 16-osán belül üresen álló Borgulya Istvánhoz pattant, aki 14 méterről az

üres kapuba lőtt. 5:1.

A 65. percben Horváth Krisztián egy remek labdával léptette ki Szabó Pált a vendégek kapujától 30 méterre, aki egyedül tört kapura, majd rövid labdavezetés után a kapust is kicselezte, de kissé kisodródott és így az oldalhálóba lőtt.

A 73. percben két ordító helyzetet hagyott ki az Ikarus.

Előbb Horváth Krisztián a saját térfelén indította Orván Leventét, aki szemben a kapussal 15 méterről lőtt, de Laky Dániel hárítani tudott, majd a következő támadásnál megint Horváth Krisztián ugratta ki Zubovics Demetert, aki szintén csak a kapussal állt szemben, de Laky Dániel, a Szent Pál legjobbja ismét vetődve hárított.

A 74. percben Horváth Krisztián most nem passzolt, hanem ő húzta meg a vendégtérfelet, de 18 méteres emelése fölé szállt.

A 82. perc újabb ajtó-ablak helyzetet hozott, amikor Orván Levente indult a saját térfeléről, de 16 méteres lövését Laky Dániel ismét hárította.

A Szent Pál csapatát csak kapusa jó teljesítménye mentette meg a csúfosabb vereségtől, míg az Ikarus rengeteg ordító helyzetet szórakozott el, de győzelméhez semmilyen kétség sem férhetett.

A mérkőzés legjobbja a Pestifoci szerint Horváth Krisztián lett.
Ugyan gólt nem szerzett, de lendületes játékával kiemelkedett a mezőnyből és nagyban hozzájárult az Ikarus ilyen arányú győzelméhez.

Az Ikarus nagyon jól jött ki a fordulóból, hiszen vetélytársai közül a Budafok, a Voyage és a THSE is pontokat veszített.

Forrás: pestifoci