Ikarus BSE - 43. Sz. Építők 2015.03.14. szombat

A jó iramban kezdődő mérkőzésen, már a 6. percben veszélyeztetett az Ikarus. Kasinszky István szögletét követően Szabó Pál fejelt kapura 5 méterről, de a labda elakadt a védőkben. Egy perc sem telt el és a túloldalon is lehetőség alakult ki, a játékmester Faragó Bálint végigvitte a labdát a hazai térfélen, a tizenhatos elé Vécsi Gáborhoz játszott, akinek 14 méteres lövését vetődve védte Skravanek László.

A következő hazai szögletnél már nem volt akkora szerencséje a vendégeknek, mint az előzőnél, mert a 10. percben Bata Zoltán beadását Kasinszky a védők között fejjel továbbcsúsztatta a kaputól 3 méterre álló Szabó Pálnak, aki a hálóba fejelte a vezető gólt. 1-0

A vezetés megszerzése után további lehetőségeket dolgozott ki az Ikarus gárdája. Előbb Zubovics Demeter Attila elől mentettek a vendégvédők az utolsó pillanatban, amikor 14 méteren kapott egy labdát Szabó Páltól, majd Bálint Dávid 15 méteres lövése kerülte el kevéssel a jobb alsó sarkot.

A 20. percben komoly egyenlítési lehetőség maradt ki a vendégek előtt. Bakay Ferenc remek
területbe gurított labdájára Faragó érkezett, az Építők támadója tovább tette azt Vég Csongornak, aki átemelte a kapuson a labdát, de a gólba tartó játékszert a védők beérték és szögletre tisztázták.

Az első félóra elteltével előbb Várnagy Milán (Építők) 10 méteres lövését fogta Skravanek, majd kevéssel később Faragó Bálint remek 30 méteres keresztlabdával látta el a bal oldalon Bakay Ferencet, akinek 13 méteres lövése elhalt a védőkben.

A 38. perc újabb vendéghelyzetet hozott. Várnagy szerzett labdát a hazai térfél közepén és rövid labdavezetés után 19 méterről kapura emelt, de Skravanek fogta a labdát.

Pár perc múlva egy kapuskirúgás után Vécsi Gábor (Építők) továbbította a labdát Bakaynak, akinek 13 méteres lövését hárította a hazai kapus.

A félidei öltözőbe vonulás előtt még egy vendég-lehetőség maradt kihasználatlanul. Vég Csongor- Kavalecz Márk összjáték után Kavalecz az alapvonaltól beadott, de az érkező Bakay nagy helyzetben hibázott.

Fordulás után a hazaiak próbálkoztak először a gólszerzéssel, amikor Bata szögletét Steuer Roland fejelte 6 méterről mellé.

Az 56. perc Vécsi Gábor fejesét hozta, amely alig szállt mellé egy szöglet után.

Kiegyenlített mezőnyjátékot hozott az ezután következő időszak kisebb helyzetekkel, de a befejezéseknél néha bosszantó hibákkal.

A hajrához közeledve Kasinszky István pillanatai következtek. Előbb a 68. percben 22 méteres szabadrúgását védte Kires Attila, majd 2 perc múlva Kasinszky kiugratta Molnár Istvánt, aki nem tudta átemelni a kapuson a labdát, így a helyzet kimaradt.

Majd a 73. percben két hazai cserejátékos hozta össze a következő helyzetet. Molnár István passza után Ahadi Danial 14 méteres lövése kerülte el kevéssel a bal sarkot.

A 76. percben bebiztosította a győzelmet a hazai csapat. Nagy Dániel verekedett ki egy labdát magának a vendégek tizenhatosán belül, majd Molnár Istvánhoz játszott, aki egy átvétel után ballal 6 méterről lőtt, a labda kapufa és a kapus között félmagasan a kapu jobb oldalába vágódott. 2-0.

3 perc múlva a frissen beállt Juhász Dániel (Építők) szabálytalankodott a félpályánál, mivel a játékvezető szándékosnak ítélte a belépőt azonnal leküldte a pályáról a 2 perce meccsben lévő cserejátékost!

Az Ikarus, ha nem is könnyedén, de ismét hozta a kötelező győzelmet hazai pályán, az Építők nem tudta a megismételni a múlt heti nagyszerű eredményét.

Forrás : Pestifoci