A Pénzügyőr SE stadionja Budapest Pasaréti út 124 - 126

A  bajnoki találkozó játékvezetői

VIDA GÁBOR SZANYI ÁDÁM TAKÁCS ZOLTÁN
1. ASSZISZTENS JÁTÉKVEZETŐ 2. ASSZISZTENS

A forduló előtt mindössze két pont választotta el egymástól a tabellán a listavezető Pénzügyőrt és a hozzá vendégségbe érkező második helyen álló Ikarus csapatát.
Az érdeklődés így érthetően felfokozott volt, közel ötszázan választották szombati programjuknak a BLSZ1-es találkozót.

Pénzügyőr SE - Ikarus BSE 5-1

BLSZ1. 23. forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT!

Az Ikarus megpróbálta meglepni az ellenfelét a mérkőzés elején, és az első pár percben többet pattogott a labda a hazaiak térfelén.
A Pénzügyőr 5 perc után jelezte, hogy számára mindegy, hogy mit kell játszania, és egy olyan gyors kontrát vezetett a csapat, amely osztályokkal feljebb is megállta volna a helyét, Gyürki Gergő végül 16 méterről kevéssel a kapu mellé lőtt.
Ezután már látványosan kezébe vette az irányítást a listavezető, az Ikarus pedig visszahúzódni kényszerült.
A 15. percben Karvalics Bence 20 méterről kapura küldött labdáját még bravúrral fölé ütötte Skravanek, de pár pillanattal később Buzás Viktor egy védőn megpattanó beadása után Szakolczai-Sándor Balázs 13 méterről parádés gólt fejelt a bal sarokba! 1-0

Az Ikarus a gól után ellenfele középpályáján is csak gyötrelmek árán tudott túljutni, ha ez ritkán sikerült is, a Pénzügyőr védői rendkívül határozottan szereltek, így csak a vendégek kapuja előtt adódtak helyzetek. A hazai lehetőségek a félidő hajrájában már nagyon besűrűsödtek.
Gyürki Gergő a 38. percben 15 méterről balról a hosszút célozta meg, de Skravaneknek sikerült szögletre mentenie. A 41. percben pedig Hassan lőtt 20 méterről, a remekül megküldött, de középre tartó labdát csak másodszorra tudta fogni az Ikarus kapusa.

A 44. percben aztán újból zörrent a háló. Varga-Sebestyén Benjámin szöglete után Szakolczai-Sándor Balázs 2 méterről mellel jutatta a kapuba a játékszert. 2-0

Boldogan mehettek szünetre a hazai játékosok, jól játszottak és gólokat szereztek, a becsülettel küzdő Ikarus viszont az első játékrész alapján kilátástalan helyzetből készülhetett a folytatásra.

A második félidő elején végképp eldőlt a meccs. A 49. percben még Szakolczai-Sándor Balázs helyzetben a kapu fölé fejelt., de 5 perc múlva a remekül futballozó Varga-Sebestyén Benjámint Molnár István szabálytalanul állította meg a tizenhatoson belül.
Luczek Dávid minimális nyomás alatt nem is hibázta el a megítélt büntetőt. 3-0

A 60. percben egy szép akciót vezetett az Ikarus, amely végén a csereként beállt Horváth Krisztián emelt a kapu mellé.
A 67. percben egy Buzás Viktorral szemben elkövetett szabálytalanság után újabb tizenegyest rúghattak a hazaiak, Gyürki Gergő pedig belőtte a negyedik gólt! 4-0
Egy újabb nagy kimaradt Szakolczai-Sándor Balázs lehetőség után, a 80. percben szépített az Ikarus, a változatosság kedvéért büntetőből. Varga-Sebestyén Benjámin rúgta meg a csereként beállt Borgulya Istvánt. A tizenegyest Rápó Csanád lőtte a kapuba. 4-1

A találkozó végén még stílusosan megoldotta a Pénzügyőr, hogy ne egy elszenvedett találat legyen az utolsó a meccsen! A csereként beállt Iflinger Norbert 13 méterről balról lőtt a hosszú sarokba. 5-1

A Pénzügyőr ezzel óriási lépést tett a bajnoki cím felé. Az ezen a napon nyújtott játékával ebben a bajnokságban semelyik ellenfele sem tudta volna legyőzni őket, és még tudnak ennél jobban is futballozni.
Előfordulhat, hogy már szerdán szükségük lesz a még jobb játékra, hiszen a BLSZ2-t száz százalékosan vezető Inter lesz a zöld-fehérek ellenfele a Budapest Kupa döntőjében. Nagyon nagy meccs várható!

Forrás: Pesti Foci