Ikarus BSE 2  - 1 , ( 0 - 0 )THSE Sashalom

2015. május 16 . szombat 17:00

Ikarus pálya

52. perc.  Góllövő : Molnár István  1 - 0

77. perc. Góllövő Marton Zoltán 1 - 1

Ez mellé ment .

Ez már benn van 79. perc . Góllövő Horváth Krisztián. 2 - 1

Az első gólunk szerzője . Molnár István

Második gólunkat Horváth Krisztián lőtte !

A Vezető edző : Krampek Nándor

2015.05.16. szombat 17:00

Szép tavaszi napsütéses időben feszülhettek egymásnak Budapest XVI. kerületének jelenleg legjobb csapatai.

A tintahalak gyorsan jelezték nem nézelődni, vagy napozni jöttek a remek Ikarus sporttelepre, hanem bizony a 3 pont megszerzésének reményében. Magukhoz ragadták az irányítást, és ha nem is futószalagon, de rendszeresen szállították a helyzeteket. Az 5. percben a hétről-hétre jó teljesítményt nyújtó Füzy Zsolt játszotta magát tisztára a hazai tizenhatoson belül, majd egy csel után 14 méterről a felső lécre bombázott.

Egy perc elteltével Füzy hatalmas bedobása után Pokó Ajtony lőtt 15 méterről kevéssel a bal alsó sarok mellé.

A Tintahalak csapata a továbbiakban is kezdeményezőbbnek mutatkozott és közelebb állt a gólhoz, míg az Ikarus ugyan el-eljutott a vendégek kapujának veszélyzónájáig, de igazi zavart nem okozott.

A 25. percben Lőrincz Áron (THSE) kevergetett a tizenhatoson belül, majd átjátszotta a labdát Pokónak, akinek 16 méteres lövését Skravanek László szépen a levegőben úszva még a gólvonal elől menteni tudta.

Kevéssel később megint Füzy pillanata jött el, amikor szép cselsorozat után tört be a hazai büntető területen belülre, 15 méterről lövésre szánta el magát, eközben úgy tűnt mintha akasztották volna, de a játékvezető továbbot intett. A helyzet kimaradt, a büntető elmaradt.

A hajrára még két esemény maradt. Előbb a 41. percben egy Baráth Béla által elvégzett kapuskirúgás végigpattogott az Ikarus térfelén, egészen a 16-os vonalán helyezkedő Pokó Ajtonyig jutott, akinek 15 méteres lövése elkerülte a kaput.

Fordulat jött a meccsbe, a THSE emberhátrányba került. A 44.percben Zubovics Demeter Gyula kezdett cselsorozatba a vendégek térfelén és egészen a tizenhatos előteréig jutott, ahol a cseleket Liska Tibor unta meg, és akasztotta az Ikarus játékosát.
Liska Tibor második sárga lapját kapta meg az eset után, így ő a szünet után már nem lehetett a pályán.

A második félidőt is a vendégek kezdték agilisabban. A 47. percben egy rossz felszabadítás után Péter Attila maradt üresen az Ikarus tizenhatosán belül, de az ajándék labdát nagyon levezette az alapvonalhoz és az onnan leadott lövését könnyen fogta Skravanek.

Aztán ahogy szokott lenni a labdarúgásban, jött a büntetés a kimaradt helyzetek miatt. Az 52.
percben Devecser Zsolt verekedte be magát a vendégek tizenhatosán belülre, beadását pedig Molnár István lőtte 7 méterről a kapuba. 1-0

Jót tett a játéknak a hazai találat, mert a gól után újra támadóan lépett fel a THSE. Egy szép tetszetős támadás végén az 57. percben Füzy Zsolt lőtt alig fölé 17 méterről.

A 64. percben az Ikarus létszáma is 10 főre csökkent a pályán, Kasinszky vágta fülön Kondor Lászlót a félpályánál. A játékvezető előbb sárga lapot adott, de amikor megnézte a sérültet és annak vérzett a füle, a pirosat mutatta fel a hazai csapatkapitánynak.

A mérkőzés végéhez közeledve aztán sűrűsödni kezdtek az események, ahogy az lenni szokott az ilyen tétmeccseken. Megszületett az egyenlítő találat.

A 77. percben Füzy Zsolt indította a csereként beállt Simon Pétert, aki az ötösön belülről ballal kapura lőtt, de lövése a felső lécről a szintén csereként beállt Marton Zoltán elé került, aki 5 méterről a védők között gyorsan eszmélve a kapuba továbbította a labdát. 1-1

Nem sokáig örülhettek a gólnak a vendégek, mert a hazaiak egy perc múlva visszavették a vezetést. Egy lecsorgó labdát Horváth Krisztián 10 méterről kapura lőtt, Baráth vetődve még hárítani tudott, de balszerencséjére Horváth elé ütötte a labdát, aki 7 méterről másodszorra a kapu jobb oldalába lőtt. 2-1

A Tintahalak csapata ismét hadba szállt az egyenlítésért, és erre meg is volt az esélye. Előbb a 79. percben Marton Zoltán visszatett labdáját Kondor lőtte 25 méterről alig fölé, majd Simon Péter 23 méteres szabadrúgása kerülte el - ha kevéssel is - a hazai kaput.

A 87. percben még Füzy Zsolt lőtt 20 méterről egy zúgó felső kapufát, de az eredmény nem változott.

A labdarúgás bizony kegyetlen sportág, nem a helyzetekért adják a pontokat. Hiába alakított ki – ha nem is túl nagy – mezőfölényt, és hiába dolgozott ki helyzeteket a THSE, a masszív gépezet képét mutató Ikarus megmutatta ki az úr a háznál és otthon tudta tartani a 3 pontot, megszerezve tavaszi 11. győzelmét!