Ikarus BSE - Hegyvidék SE

13. FORDULÓ

2014.11.09. vasárnap 13:30

A 8. percben Horváth Krisztián (Ikarus) futott el a bal szélen Picikász Vaszilisz átadása után az oldalvonal és a 16-os vonala között az ötössel egy magasságban okosan visszapasszolt a második hullámban érkező Kasinszky Istvánnak, akinek 14 méteres lövését blokkolta a Hegyvidék védelme. Csak úgy, mint a 10. percben, amikor a 16-oson belül egy lecsorgó labdát Bata Zoltán lőtt 13 méterről kapura, de megint volt egy becsúszó, hárító láb.

Az első negyed óra végén Horváth Krisztiánt öklelték fel 32 méterre a vendégcsapat kapujától. A labda mögé a sértett állt, de jó lövését fogta Nándori Márton.

A 17. percben egy hosszú passz után Nagy Dániel lőtt 15 méterről egy igazítás után, de Nándori Ismét a helyén volt.

Közel 20 percet kellett várni a Hegyvidék első komolyabb próbálkozására, amikor egy bedobást követően Ozsváth Titusz visszafejelt egy labdát Hegedűs Norbertnek, akinek 10 méteres beadásszerű lövése, vagy lövésszerű beadása épphogy elkerülte a bal felső sarkot.

A 25. percben ismét Nándori a vendégek kapusa volt a főszereplő. Nagy Dániel (Ikarus) előzte meg védőjét, de 8 méteres lövését védte a Hegyvidék kapusa.

Az első fél óra végén villámgyors vendégtámadás futott végig a pályán, Bánk Levente passza után Szepesi Ferenc lőtt 10 méterről, de Hmelyovszki Tibor hárítani tudott, majd a másik oldalon Nagy Dániel átadásából Horváth Krisztián lőtt egy csel után 9 méterről, de Nándori is hárítani tudott.

32. percben Picikász Vaszilisz beadását követően Kasinszky István lőtt 10 méterről kapura, de a védők között elhelyezkedő Nagy Dániel lábához tapadt a labda, aki viszont így 5 méterről nagy helyzetben lőhetett, Nándori Márton ismét vetődve fogta a labdát. Egyértelműen kijelenthettük, hogy Nándori Márton tartotta a lelket a vendégcsapatban.

A félidő hajrájában kissé unalmas mezőnyjáték zajlott a két 16-os között, különösebb helyzet nélkül. Nyoma sem volt a korábban látott lendületes támadásoknak, szinte minden alkalommal bosszantó hibák csúsztak az utolsó passzokba, megmozdulásokba.

A második negyvenöt perc is úgy folytatódott, ahogy az első befejeződött, sok hibával tarkított mezőnyjátékkal.

Az 58. percben Csillag András (Hegyvidék) futott versenyt egy üresbe betett labdára védőjével, de miután megnyerte a csatát a 16-os bal oldali sarkáról történt beadása Bánk Levente mögé jött.

A 60. percben Hegedűs Norbert (Hegyvidék) adott be egy szabadrúgást, a kifejelt labdát Stefkovics Ádám 20 méterről bal belsővel lőtte kapura, de Hmelyovszki magához ölelte a
Játékszert.
A 64. percben Nagy Dániel (Ikarus) indítását Zubovics Demeter Gyula tovább passzolta Szabó Pálhoz, aki betört a 16-oson belülre, de visszahúzták, 11-es. A labda mögé Horváth Krisztián állt és a jobbra mozduló kapus mellett a kapu közepébe gurított. 1:0

A gól után támadásban maradó Ikarus részéről előbb Szabó Pál lőtt 14 méterről fölé, majd egy
bedobást követően Zubovics Demeter Gyula próbálkozott 20 méterről, de szép lövése fölé szállt.

A 72. perecben Környei Mátyás a felezővonalnál nyújtott lábbal próbált szerelni, amiért a 2. sárga lapját is megkapta, így kiállni kényszerült. Érdekes módon a kiállítás inkább a vendégcsapatot pörgette fel, átvették a játék irányítását a középpályán. Könnyebben szövögették támadásaikat,amik ugyan sok zavart nem keltettek a hazaiak védelmében, de például a 75. percben Csillag András egy 20 méteres átlövéssel próbálkozott, ami alig szállt a felső léc fölé.

Aztán a 85. percben Szűcs Zoltán (Hegyvidék) beadásából Orbán Balázs az ötös vonaláról lőtte a labdát a rövid jobb alsó sarok felé Hmelyovszki óriási reflex-el hárított.

Az utolsó percekre megélénkültek az események, a 90. percben Horváth Krisztián indította Szabó Pált, aki elfutva a bal oldalon, már-már elveszítette a labdát, de az végül nála maradt az ötös sarkánál, visszagurított Kasinszky Istvánnak, aki 10 méterről a bal alsó sarokba csavart. 2:0

Még a mérkőzés legvégére is maradt esemény, a 92. percben Emri Attila egy beadással próbálkozott, a labda egy védőről visszapattant hozzá, amit újra beadott és az elmélázó védők között Orbán Balázs 5 méterről a kapuba fejelt, 2:1.

A csapatok adósak maradtak a jó játékkal ezen a napon. Az Ikarus azonban megérdemelten tartotta otthon a három pontot, mert egy góllal többet lőtt, mint ellenfele.

Forrás : pestifoci