Ikarus 5 - 2 , ( 3 - 1 )  Vízművek

2015.04.25. szombat 16:00

5. perc Ikarus BSE 1 - 0 F. Vízművek SK gólszerző : Szabó Pál
35. perc Ikarus BSE 2 - 0 F. Vízművek SK gólszerző : Kasinszky István
Schmél László , a Vízművek Vezetőedzője
37. perc Ikarus BSE 2 - 1 F. Vízművek SK gólszerző : Dévényi Tamás
41. perc Ikarus BSE 3 - 1 F. Vízművek SK gólszerző : Rápó Csanád
Ughy Árpád örökös Ikarus BSE tag
37. perc Ikarus BSE 3 - 2 F. Vízművek SK gólszerző : Vayai Imre

71. perc . Kiállítva Szekeres Péter

77. perc Ikarus BSE 4 - 2 F. Vízművek SK gólszerző : Devecser Zsolt
80. perc Ikarus BSE 5 - 2 F. Vízművek SK gólszerző : Devecser Zsolt

Nagy Dániel

Mók Marcell

Skravanek László

Kerényi Máté gyúró

A tavaszi zsinórban nyert hét meccs után a múlt héten vereséget szenvedő Ikarus hazai pályán látta vendégül az egymásután 5 vereséget begyűjtő Vízművek csapatát.
A fő kérdés az volt, hogy a hazaiak vajon gyorsan túl tudják magukat tenni a fájdalmas vereségen vagy gödörbe kerülnek.

A kérdésre gyors válasz jött, hiszen a mérkőzés szinte azonnal hazai góllal kezdődött. Az 5. percben Szabó Pál egy kapu előtti kavarodás után lőtt kapura és labdája utat talált a hálóba. 1-0

Újabb 5 perc elteltével Horváth Krisztián léptette ki a vendég térfél közepén Bata Zoltánt, aki végigvezette a labdát a térfélen, de végül hosszan szöktette magát, így az alapvonalon túl hagyta el a játékteret a labda.

A következő pillanatban először veszélyeztetett a vendégcsapat, Szakállos Zoltán 11 méterről oldalra dőlve szépen lőtt kapura, de lövése elakadt a védőkben.

Az első negyed óra elteltével inkább a mezőnyjáték dominált kevés helyzettel a kapuk előtt és csak egy-egy egyéni akciót jegyezhettünk fel, mint például Dévényi Tamás szép labdavezetéses előretörését, amely után végül felszabadítottak a védők.

30 perc elteltével megélénkülni látszott a mérkőzés. Előbb a 31. percben egy szöglet után Vajay Imre (Vízművek) fejelt 3 méterről az oldalhálóba, aztán ahogy lenni szokott, ami az egyik oldalon kimarad az a másikon bemegy. Horváth Krisztián kapott egy remek indítást a bal oldalon a 35. percben, az ötössel egy magasságban beadott és a középen érkező Kasinszky István 4 méterről kapásból bebelsőzte a labdát. 2-0.

Ezúttal a válasz sem váratott magára sokáig. Szekeres Péter 25 méteres szabadrúgását a jobb felső sarokból még szögletre ütötte Skravanek László. A szöglet után viszont a kivágódott a labda a 20 méteren helyezkedő Dévényi Tamáshoz került, aki ismét kapura tette a játékszert és az ívelt lövése a jobb kapufát érintve került a kapuba. 2-1

Erre válaszul a 41. percben egy sokpasszos, sokérintős Ikarus támadás után Zubovics Demeter
Gyula kapta a labdát a vendégek büntetőterületén belül, amikor hátulról összerúgták a bokáját. 11-es! Rápó Csanád Apor bal sarokra helyezett lövését jól érezte Smahulya Bence, talán még bele is ért, de hárítani nem tudott. 3-1

A második félidő is hazai támadásokkal indult. A 46. percben Szabó Pál bal oldali beadása adott munkát Smahulya Bencének, 5 perc múlva Horváth ismét szép indítással látta el Batát akinek bal oldali beadását Nagy Dániel fejelte 4 méterről mellé.
Nem sokkal később Zubovics Demeter 28 méteres lövését védte a vendégek kapusa.

Aztán a hamvaiból megint feltámadni látszott a Vízművek. A 63. percben Buhály három védőn is átverekedte magát, majd 13 méterről a kapu bal oldalába helyezett. 3-2

A gól után is támadásban maradó Vízmű egy perc múlva Gaál Miklós révén veszélyeztetett, de a 17 méteres lövés, ha kevéssel is, de fölé szállt, majd Buhály Gergely indult egy labdával meg az Ikarus tizenhatosa előtt, majd 13 méterről lőtt, de lövését Skravanek szögletre ütötte. A szögletből Tóth Gergely lőtt 5 méterről mellé.

Ezután egy mezőnybeli szabálytalanság után a vendégek játékosai intenzív reklamálásba kezdtek, aminek az lett a vége, hogy Szekeres Péter megkapta második sárga lapját, így társait megelőzve mehetett az öltözőbe.

Ez a momentum aztán meg is pecsételte a vendégek sorsát. A 77. percben pedig újabb gólt lőtt az Ikarus! Borgulya István vezette végig a pályát a saját tizenhatosáról indulva, visszarántani sem tudták, majd áttette a labdát a felzárkózó Devecser Zsoltnak, aki 13 méterről a kapu közepébe gurított. 4-2

Az i-re a pontot ismét Devecser Zsolt tette fel a 80. percben, amikor Horváth Krisztián indította Mók Marcellt, akinek beadásából Devecser 5 méterről a léc alá bombázott. 5-2

A jobb erőkből álló Ikarus megérdemelten nyert, de a kiállításig jól küzdő Vízművek végig 11 emberrel futballozva talán meglepetést is okozhatott volna.

Forrás: Pesti Foci