THSE Sashalom - Ikarus BSE

12. forduló

2014.11.02.vasárnap 13:30

A mérkőzés kemény összecsapásokkal indult, Horváth Krisztiánhoz negyed óra alatt kétszer kellett segítséget hívni.

Az 5. percben Zsemle Viktor (Ikarus) indította Ahmad Babadi Ebrahimot akinek beadásából Kasinszky István lőtt egy csel után 16 méterről fölé.

Két perccel később egy beadásra Horváth Krisztián és Baráth Béla a THSE kapusa egyszerre mozdultak rá és az ütközésük nyomán Horváth a földön maradt, a labda Kasinszky István elé került, aki 18 méterről a felső lécre emelt.

A 8. perc újabb vendég helyzetet tartogatott, Ahmad beadását Szabó Pál fejelte 7 méterről alig mellé, majd újabb két perc elteltével ismét Ahmad játszotta meg jól Nagy Dánielt, akinek 8 méterről leadott lövése kevéssel kerülte el a hosszú alsó sarkot.

Az első negyedóra után a hazaiak is kijöttek saját tizenhatosuk előteréből. Egy Katona Dániel által gyorsan elvégzett bedobás után Lőrincz László indult meg a saját térfeléről, elhúzott a jobbszélen, egészen a vendégek ötöséig jutott, majd 5 méterről kevéssel lőtt mellé.

Intenzív mezőnyjátékot produkáltak a csapatok a középpályán egymásnak feszülve, de a kapukig csak ritkán jutva el.

A következő helyzetre a 27. percig kellett várnia a szépszámú közönségnek, amikor Horváth Krisztián (Ikarus) vett le egy hosszú indítást szépen a THSE tizenhatosa előtt, majd 18 méterről lőtt kevéssel mellé.

Gyors támadásvezetés jellemezte mindkét csapatot, de a védelmek jól zártak nehéz volt áttörniük a támadóknak.

34. percben egy gyors sokérintős, sokszereplős, szép Ikarus támadás végén lőtt Zubovics Demeter Gyula a mellé, majd az ellentámadásból a másik oldalon Lőrincz László (THSE) tüzelt, de bal lábas 18 méteres lövése, ha kevéssel is, de elkerülte a bal felső sarkot.

A 36. percben Katona Dániel (THSE) egy labdaszerzés után Márics Péterhez játszott, aki visszatette a labdát Katonához, akinek beadásából Füzy Zsolt lőtt 16 méterről fölé.

A kevés helyzet ellenére is élvezetes, jó játékot láthattunk. A kemény, férfias, rangadóhoz
méltó mérkőzésen ugyan be-becsúsztak szabálytalanságok, keményebb belépők, de egyáltalán nem nevezhettük sportszerűtlennek az összecsapásokat.

Fordulás utána 48. percben Lőrincz László 6 méteres hátrahúzós lövése szállt el a felső léc felett.

Majd az 50. percben Horváth Krisztinán a vendégek részéről egy lecsorgó labdát szedett össze a hazaiak térfelének közepén és 25 méteres lövése védhetetlenül vágódott be a hazaiak kapujába, 0:1.

A gól után nagyobb sebességre kapcsolt a THSE, az 54. percben egy kapuskirúgás után Simon Péter indította Füzy Zsoltot, akinek 8 méteres, éles szögből leadott lövése után a labda a védőkön megpattanva került szögletre.

A 60. percben Simon Péter fejelt lesről gólt. Majd a 61. percben ismét a jó cserének bizonyuló Simon volt a főszereplő, amikor szöglete Kondor László lábáról 1 méterről a hálóba pördült a labda, 1:1.

A támadásban maradt a THSE! Lőrincz László cselezgetett a vendégek tizenhatosa előtt, majd 14 méterről lőtt, de a Budapest válogatott kapusa, Hmelyovszki Tibor védte a labdát.

A 65. percben Füzy Zsolt indította Simon Pétert, akinek keresztlabdájából Márics Péter lőtt kapura, Hmelyovszki védett, de kiejtette a labdát, amely így Füzy Zsolthoz került, ő 16 méterről újra kapura emelte azt, de Hmelyovszki javított, és biztosan fogta a játékszert.

A 68. percben a csereként beállt Pokó Ajtony (THSE) jobboldali átívelése Füzy Zsolthoz szállt, aki az Ikarus 16-osának bal oldaláről egy átvétel után 8 méterről kevéssel lőtt a kapu mellé.

74. percben Zsemle Viktor (Ikarus) ívelt előre egy labdát saját térfeléről, amit Horváth Krisztián a levegőből, kapásból 16 méterről a kapu fölé emelt. Szépségdíjas megmozdulás volt.

A 85. percben egy gyors bedobás után Márics Péter (THSE) Simon Péterhez játszott, akinek 16 méterről leadott lövését Hmelyovszki Tibor lábbal hárította. Egy perccel később a túloldalon Kasinszky István indította Zubovics Demeter Gyulát, akinek átadásával Horváth Krisztián lépett ki a hazaiak tizenhatosánál, de lövés helyett 7 méterről beadott, amelyet a védők szögletre tisztáztak. Ez volt az utolsó nagy lehetőség a találkozón.

Változatos, igazi rangadóhoz méltó mérkőzést láthattunk, két jó csapattal.
A döntetlen eredmény igazából egyik csapatnak sem volt jó, de a vereség sokkal nagyobb gondot okozott volna mindkét öltözőben.

Forrás: pestifoci