Ikarus BSE - Testvériség 2015.03.07. szombat

2015.03.07. 17. forduló Ikarus BSE - Testvériség SE

Horváth Krisztián szabadrúgás gólja az 53. percben.

A pacsizás

A hazaiak már a 3. percben veszélyeztették a Tesi kapuját. Horváth Krisztián indításával Bálint Dávid futott el a jobb szélen, majd beadása Szabó Pált találta a vendég ötösön belül, de lövését Csurgai Dominik védte.

Egy perc múlva ismét Horváth adott munkát a Testvériség kapusának, amikor egy 30 méteres
szabadrúgással kínálta meg, de a hálóőr a helyén volt.

A másik oldalon a 7. percben egy Bánhalmi Milán elleni szabálytalanság után megítélt szabadrúgást Bacskai Bence lőtt laposan 25 méterről kapura, de a lövést Skaravanek László védte.

Az első negyed óra végén Bánhalmi mellel tett le egy labdát Illés Károlynak, aki visszatette azt a támadónak, aki cselsorozatba kezdett a hazai tizenhatoson belül, de az utolsó pillanatban szerelni tudták.

Egy perccel később Nagy Péter szerzett labdát a hazai térfél közepén, Bacskai Bencéhez játszott, akinek bal oldali beadására az Újpesti Haladástól igazolt Pósa Dániel érkezett lendületből, de 3 méterről a bal kapufa mellé pördített.

A 25. percben ismét Bacskai villogott. Szép cselsorozat után jutott el az Ikarus tizenhatosa elé, de lövés helyett folytatta a cselezést, és mivel minden sorozat megszakad egyszer, így ez a sorozat is elhalt a védőfalban.

A nagy iramot produkáló csapatok igazán veszélyes helyzetekig ritkán jutottak ebben az időszakban.

A félidő végére még két említésre méltó esemény történt. Az első, amikor az Ikarus játékosa, Rápó Csanád emelt Drenyovszki Mihály elé, aki mellel szépen maga elé tette a labdát, de a lövés pillanatában szögletre mentettek előle. A szögletből Szabó Pál 4 méteres fejesét fogta Csurgai.
A félidő záróakkordjaként Rápó 23 méteres szabadrúgását ismét védte Csurgai.

A második játékrész úgy folytatódott, ahogy az első befejeződött. Nagy iram, a
szabálytalanságokkal fűszerezve, és olykor bosszantó hibákkal.

Az 51. percben Szabó Pál főszereplésével vezetett támadást az Ikarus. A támadó elfutott a jobb szélen, majd remek beadását követően az utolsó pillanatban mentettek szögletre a kaputól 3 méterre gólra törő Zubovics Demeter elől.

A beadott szögletből ismét Szabó fejelhetett, de labdája a vendégek kapusának ölében kötött ki.

Az 53. percben gólt szerzett az Ikarus! 20 méterre a vendégek kapujától végezhetett el szabadrúgást a hazai csapat. A labda mögé Horváth Krisztián állt, aki jobbal remekül csavarta be a labdát a kapu jobb oldalába. 1:0.

A gól után is támadásban maradt a hazai gárda. Előbb a 61. percben egy szép Bálint - Nagy
kombináció után Rápó lőtt 18 méterről ballal mellé, majd néhány perccel később egy Zubovics - Bálint akció után Nagy Dániel 5 méteres lövését fogta Csurgai.

A 68. percben Molnár István beadását Rápó ordító helyzetben lőtte 9 méterről kapura, Csurgai oldalra tenyerelte a labdát.

A mérkőzés hajrájában a vendégek rákapcsoltak, megpróbálták legalább az egyik pontot
megmenteni. A 83. percben Pósa Dániel nagy iramban vitte fel a labdát a hazai térfélen, majd Bacskait választotta játékostársnak, aki 16 méterről lőtt kapura, de Skravanek oldalra ütötte a labdát. A 87. percben ismét az elemében levő Bacskai Bence 40 méteres átadásával Bánhalmi cselezte be magát a hazai tizenhatoson belülre, de addig cselezett, amíg a lövés pillanatában elcsúszott, és a kapus felszedte előle a labdát.

A mérkőzést a 91. percben a gólszerző Horváth Krisztián 24 méteres szabadrúgása zárta, amely a jobb oldali kapufát érintve hagyta el a játékteret.

Jó iramú, bár helyenként hibákkal tarkított mérkőzésen a Testvériség a hajrában iparkodott, de végül kénytelen volt beletörődni az Ikarus sikerébe.
Győzelmével a hazai csapat megtartotta második helyét a tabellán!

Forrás: pesti Foci