2015.03.28. szombat 15:00

IKARUS BSE 4 - 0 RAFC

A bevonulás

7. perc : gólszerző Kasinszky István

Ikarus BSE 1 - 0 RAFC

58. perc Mentés a gólvonalról

60. perc , gólszerő : Rápó Csanád

Ikarus BSE 2 - 0 RAFC

11-es ? Döntsd el !

85.perc, gólszerző : Nagy Dániel

Ikarus BSE 3 - 0 RAFC

Nagy Dánielt felrúgják !   Az ítélet ???

Ikarus BSE 4 - 0 RAFC 90. perc,  góllövő : Bata Zoltán

Lelkes szurkoló táborunnkal a szokásos pacsizás

RAFC-os tüzijáték uán kiégett a műfű négy helyen is .

Harmadik félidő ! A szurkoló táborok találkozása a mérkőzés után !

A kissé hűvös, szeles tavaszi időben megrendezésre kerülő összecsapáson rangadóhoz méltóan kezdtek a csapatok. Már a 3. perc egy vendég lehetőséget hozott, Tóth Talán Zoltán
indította a jobb oldalon Balazsin Andrást, akinek a beadása pillanatában kicsit lecsúszott a labda a lábáról, így az az oldalhálóban kötött ki.

A másik oldalon viszont már a 7. percben jó helyen zörrent meg a háló. Egy hazai bizonytalanság után a kaputól 17 méterre szabadrúgáshoz jutott az Ikarus, a letett labda mögé a hazaiak rangidőse Kasinszky István állt, és jobbal a kapu jobb oldalába helyezte a labdát. 1-0

A gól megadta az alaphangot, és egy jó rangadóhoz méltó meccset vívtak ezután a csapatok, néhol ugyan hibával, szabálytalanságokkal, de színvonalasan.

Az első negyedóra után Bálint Dávid (Ikarus) szép területbe betett labdájával Rápó Csanád lépett ki a 16-os előtt, majd az ötösre érkező beadását az utolsó pillanatban vágták ki a védők.

A másik oldalon egy perc múlva Balazsin András már sokadszor futott el a bal oldalon és jó beadását Tóth Talán a 11-es pontról a kapus kezébe lőtte.

A 20. percben Kasinszky István (Ikarus) remek labdával szolgálta ki Molnár Istvánt, aki 14 méterről élesen lőtte el a hosszú sarok mellett a labdát.

Kiegyenlített mezőnyjátékkal folytatódott az összecsapás, és bár voltak olyan periódusai a
mérkőzésnek, amikor a kapuk nem forogtak igazán veszélyben, a szép számban megjelent nézők igen jó iramú „ütközetet” láthattak a pályán.

A félidő hajrájában érthetően a RAFC-nak volt sürgősebb a történet, és szépen el is kezdte szövögetni támadásait.

Előbb a 35. percben Tóth Talán veszélyes beadását kellett a hazai védelemnek tisztáznia, majd a 38. percben Vörös Péter 17 méteres bal lábas lövését hárította Skravanek László.

Nem sokkal később Zentai Mihály (RAFC) okozott kellemetlen pillanatokat a hazaiaknak, amikor szépen átfűzte védőjét, majd beadásából Balazsin lőtt 17 méterről fölé.

A félidő zárásaként ismét Balazsin András játszotta meg remekül Vörös Pétert, akinek 8 méteres lövése a védőkről felpattanva adott megoldani való feladatot Skravaneknek.

A második játékrészt útjára indító sípszó után 17 másodperccel a RAFC 17-es játékosa Tóth Talán 17 méteres lövését fogta Skravanek, majd 5 perc múlva Ébenhardt Tamás 3 méterről kapásból lőtt a kapu mellé egy hosszú átadás után.

Az 59. percben növelte előnyét a hazai csapat. Rápó indította a bal szélen Szabó Pált, akinek
a beadására a támadást indító Rápó Csanád érkezett középen és a kapus mellett a kapuba lőtt. 2-0

A gól utáni mezőnyjáték a 70. percben ért újra helyzetté. Steuer Roland (Ikarus) szerzett labdát, majd remekül ívelte be azt Rápónak, aki mellel maga elé tette, majd 10 méterről lőtt, de a gólvonalon még a visszafutó Gálosi Csongor menteni tudott.

A mérkőzés végéhez közeledve a gólért küzdő RAFC újabb gólt, sőt gólokat kapott. Előbb a 84. percben Szabó Pál beadására a csereként beállt Nagy Dániel érkezett középen a vendégek tizenhatosán belül, labdája megpattant a védőkön, de Nagy gyorsan reagált, és 3 méterről a hálóba lőtt. 3-0.

A 90.percben vitte be a kegyelemdöfést a hazai gárda. Bata Zoltán bedobása után Szabó Pál lőhetett 2 méterről, de labdája a védőkről lepattanva az oldalhálóban kötött ki. A bal oldali szögletet Bata Zoltán érintés nélkül csavarta be a vendégek kapujába. Nem mindennapi gól volt. 4-0.

A tabellát vezető Pénzügyőrrel lépést tartó Ikarus ezen a napon simán verte az egyébként helyenként jól játszó, labdát sokat birtokló, helyzeteket is kidolgozó, ám azokat ki használni nem tudó RAFC csapatát.

Forrás : pestifoci